Menu

Chystáte sa ubytovať na Liptove? Čo všetko tu môžete vidieť a zažiť?

Liptov je populárny dovolenkový región. Nájdeme tu hory, jaskyne, zimné športové strediská, a navyše ani nemusíme cestovať ďaleko, nech sme odkiaľkoľvek zo Slovenska. Liptov ponúka zážitky veľkým aj malým. Ste na rade, aby ste si krásne spomienky na dovolenku na Slovensku nazbierali aj vy.

Liptov

Spoznajte krásu liptovského regiónu

Dovolenkovať sa dá rôzne. Kým niekomu stačí ubytovať sa v hoteli s bazénom a wellness centrom a občas si vyjsť na krátku prechádzku do okolia, iný si nedokáže predstaviť byť obklopený štyrmi stenami miesto majestátnych hôr. Nech ste sa našli v ktorejkoľvek kategórii, určite by bolo na škodu počas dovolenky nenavštíviť tie miesta na Liptove, pre ktoré je taký populárny. Ako prebádate Liptov, je len na vás. Môžete si najskôr vyhľadať turistické atrakcie, ktoré vás zaujímajú, a potom si vybrať  také ubytovanie, z ktorého to budete mať všade len na skok.

Alebo si najskôr zarezervujete ubytovanie na mieru – chatku s dokonalým výhľadom, moderný penzión, luxusný hotel – a na základe toho sa prispôsobíte aj s dovolenkovým programom. Na stránkach Fiemso.com ľahko nájdete ubytovanie v ktorejkoľvek časti Slovenska. Špecifikujte vo filtri vaše požiadavky na dovolenku a rezervujte si ubytovanie priamo u jeho prevádzkovateľa, bez ďalších poplatkov, cenových navýšení či komunikačného šumu.

Liptov, zoznámte sa

Máte túlavé topánky? Na Liptove ich určite dobre rozchodíte. Môžete sa s nimi vybrať na turistiku do Demänovskej Doliny a preskúmať Poľanu (1 889 m n. m.), Chopok (2 024 m n. m.), Demänovskú horu v Liptovskom Mikuláši (1 304 m n. m.) alebo zájsť na Bukovinku v Ružomberku či si tam pozrieť Brankovský vodopád. Ak vás púta krása jaskýň, na Liptove si prídete na svoje. Môžete navštíviť populárnu Demänovskú ľadovú jaskyňu v Pavčinej Lehote, Demänovskú jaskyňu Slobody v Demänovskej Doline, Jaskyňu mŕtvych netopierov v Brezne, Stanišovskú jaskyňu v Liptovskom Jáne, Važeckú jaskyňu vo Važci alebo Bystriansku jaskyňu v Bystrej.

Pokojom a láskou k prírode vás naplnia aj kultúrne pamiatky ako Vlkolínec pri Ružomberku, Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, Hrad Liptovský Hrádok, Hrádocké arborétum alebo Oravský hrad v Oravskom Podzámku. Počas lyžiarskej sezóny môžete navštíviť lyžiarske stredisko Jasná v Demänovskej Doline, Ski centrum Opalisko v Závažnej Porube, Ski Park Malinô Brdo v Ružomberku, Ski Podbanské v Pribyline, Ski centrum Čertovica vo Vyšnej Boci alebo sa vyšantíte v Parku Snow na Donovaloch. A možno vám ani na to nebude stačiť jediná dovolenka na Liptove!