Menu

V dedinke Gerlachov v Tatrách má miestny hotel park so zvieratami

Nad dedinkou Gerlachov priamo pod Vysokými Tatrami a Tatranskou Poliankou si už minimálne druhý rok môžu návštevníci pozrieť zveropark s niekoľkými zvieratami. Prístupné miesto poteší tých, ktorí hľadajú zaujímavé spestrenie dňa na dovolenke s deťmi, ale aj v páre. Zveropark je bezplatne prístupným miestom. Chovatelia žiadajú návštevníkov, aby zvieratká nehladkali a nekŕmili. Pozorovať tu môžeme zaujímavé rasy koní, aj všeobecne známe vzácne kúsky. Vo vlastných ohradách sa tu však pasú aj exotické kúsky.

Gerlachov Tatranský zveropark

Zvieratká Tatranského zveroparku

Hoci hlavnými hviezdami sú miestny výstavný párik bernských salašníckych psov, objavovať tu môžeme aj kravy, niekoľko kôz a ovcí. Lákavé je však pozorovanie klokanov, alebo dvoch druhov lám. Juhoamerické slávne vysokohorské zviera nepochybne veľmi dobre znáša podtatranské teploty a viditeľne sa mu aj na tomto mieste darí.

V úvode jari 2022 sme sa mohli pozrieť aj na malé prasiatka a pestrý výber vtáctva vodného, aj exotického. Mimo kone a domáce hospodárske zvieratá sú zaujímavými aj poníky. Podľa informačných cedúľ sú súčasťou parku aj vtáky emu a neobyčajné druhy husí.