Menu

Je na čase vybrať si dovolenku! Blízke či vzdialené destinácie

Cesta lietadlom sa týka len biznismenov a tých, ktorí sa niekam ďaleko sťahujú. Tak to už dávno neplatí. Lietadlo je stále častejším prostriedkom, ktorý nás prepraví za oddychom. A je jedno, či je cieľom našej cesty pomerne blízke Chorvátsko, alebo napríklad Singapur. A čo cesta za klokanmi?

Rhodos Grécko

Teraz je zima, až praští a počasie praje lyžiarom, ale je tiež na čase popremýšľať o dovolenke v teplých krajoch. Pohľad na obrázky pláže zaliatej slnkom, vlniace sa more, plachetnice nás zahreje a láka k odpočinku. Doprajte si ho a naplánujte si svoju ďalšiu dovolenku.

Nemáte radi dlhé cesty?

Vyrazte sa odpočinkom do Chorvátska, Maďarska alebo Bulharska. Cesta netrvá dlho a kosti si tu na pláži čoskoro tiež ohrejete. Aj keď sa môže zdať, že prepraviť sa sem lietadlom je zbytočný luxus, nie je tomu tak. Let trvá len krátko, ušetrí vám čas aj nervy, ktoré by ste po ceste autom minimálne raz stratili.

Už dávno neplatí, že cesta autom je jediným možným riešením. Hlavne na začiatku prázdnin sú cesty zapchaté a vodičom ľahko tečú nervy. Nehovoriac o tom, že ak sa vám auto náhodou pokazí, pomôcť sa len tak nedočkáte.

Na ceste za klasikou

  • Rhodos

Štvrtý najväčší ostrov v Grécku. Ostrov dlhých zlatých pláží, ale aj zelených kopcov a údolí. Vydajte sa na plavbu po okolitých ostrovoch, navštívte Palác Veľmajstrov aj letovisko Faliraki. Nezabudnite ani na údolie Motýľov. Takú podívanou ste ešte nezažili.

  • Tenerife

Najväčší zo siedmich Kanárskych ostrovov v Atlantickom oceáne. Nájdete tu dve medzinárodné letisko a tiež dva prístavy, ktorými je ostrov spojený s okolitým svetom.

Tešiť sa môžete na piesočné pláže s vulkanickým čiernym pieskom, usmievavých domorodcov a príjemné klimatické podmienky.

  • Egypt

Obľúbená destinácia, odkiaľ sa turisti vracajú dohneda opálení a plní zážitkov z pobytu, výletov i obchodov. K Egyptu jednoznačne patrí zjednávanie. Zjednáva sa vždy, všade a o všetkom.

Egypt a Luxor, pamiatky egypta

Egypt – krajina faraónov, pyramíd, história, šnorchlovania, surfovania a zábavy. Pýši sa modernými hotelovými komplexmi, kde vám splní každé želanie. Pomôžu aj s organizáciou výprav za delfínmi, miestnou kultúrou aj nádhernými koralovými útesmi.

Potulky za exotikou

  • Karibik

Snová dovolenka, priezračné more, piesočnaté pláže, bujná vegetácia. Bahamy, Kuba, Martinik, Jamaica, Svätý Martin, Guadeloupe, Svätá Lucia, Grand Cayman. Dlhý pás piesku, stovky turistov, plážové rezorty, zátoka, kde voda fosforeskuje. To je len malý výpočet toho, čo tu môžete vidieť a zažiť.

  • Bali

Raj na zemi. Najvyhľadávanejšie ostrov Indonézie. Ostrov bohov, kopcov, sopiek, skalnatých úsekov, piesočných pláží, posvätných chrámov i tradícií. Na Bali môžete vyraziť kedykoľvek, počasie je príjemné v januári i auguste.

  • Keňa

Prímorský štát východnej Afriky pri pobreží Indického oceánu. Kolíska života. Krajina nekonečných možností a nečakaných kontrastov. Ubytujete sa v stane, alebo luxusnom hoteli? Chcete vidieť safari a divoké zvieratá, alebo zvolíte plavbu okolo portugalskej pevnosti a spoznáte životný štýl tunajších obyvateľov, ktorý ani zub času nezmení?

Keňa a slony v národnom parku