Menu

Zveropark v Revišťskom Podzámčí pri Žarnovici a jej zvieratá

Zveropark v Revišťskom Podzámčí je novou atrakciou regiónu Stredného Pohronia neďaleko Žarnovice v obci Revišťské Podzámčie. Názov obce sa síce komplikovane píše, no nájdete ho ľahko z výjazdu z R1. Úzka lesná cesta vedie priamo do hôr, kde v strmom teréne leží pomerne rozľahlé miesto rozprestierajúce sa na oboch stranách vstupnej brány. Atrakcia je určená najmä pre rodiny s deťmi, keďže aj rôzne šmykľavky a atrakcie sú určené práve im.

Zveropark Revišťtské Podhradie

Zvieratká, to je to, o čo tu ide

Najväčším lákadlom sú losy, veľké statné a rýchle zvieratá, ktoré v minulosti obývali aj naše lesy. Mimo nich sa tu nachádza kontaktná časť s malými ovečkami a kozičkami. Zo zvierat určite zaujmú vysoká zver, domáce zvieratá v pekných exemplároch, no taktiež ohrada s divokými prasatami, či umelým jazierkom s výskytom pstruhov. Tie je možné uloviť a nechať si ugrilovať. Aspoň tak informujú miestne materiály, hoci sami sme to neskúšali. Niektoré atrakcie zaujmú malé deti. Úspech môže mať „krtečkov domček“ v podzemí, čo je miesto prístupné pre detské hry v areáli „Zlatá brána“. V ňom je niekoľko drevených sôch rozprávkových postavičiek.

Najvýraznejší predstavitelia zvieracej ríše sú tu lama, rôzne druhy kôz, vtákov, ale aj zajace a zmienené losy. Areál je rozľahlý a vyžaduje si určitú kondičku. Pre rozjašené deti plné energie je to však výborný spôsob, ako energiu vybiť. Jednotlivé atrakcie pre deti je však dobré sledovať a mať deti na pozore. Nie všetky šmykľavky sú funkčné a nie všetky atrakcie sú vhodné pre všetky deti. V samotnom areáli a pri niektorých atrakciách chýbajú informačné tabule, informačné zdroje. Návštevníci by ich určite ocenili. Nepochybne by to mohli byť aj mapy priamo v areály, ktoré návštevníkov správne navedú a ukážu, čo minuli a čo ešte musia vidieť. Toto je však častý problém bežných zoologických záhrad aj inde vo svete.