Menu

Banka lásky v Banskej Štiavnici, novodobá atrakcia pre páry aj nie

Banka lásky je niečo nové. Pravidelný návštevníci možno registrovali dom v ktorom bývala slávna Marína, ktorej napísal Andrej Sládkovič známe dielo Marína. Postupná premena stavby na atrakciu nastala až v poslednom roku, kedy nezostalo len už populárne miesto pre uzamknutie zámku ako symbolu lásky, ale pribudla novinka. Celý vstup a zrekonštruované priestory do podoby ambiciózneho projektu – Banky lásky. Presnejšie ide o Zážitkový dom o básni Marína.

Banka Lásky, Banská Štiavnica

Foto z Banskej Štiavnice © TG

Banka lásky v pravom slova zmysle…

…no len v rámci sľubov vernosti a lásky. Ide o komerčnú atrakciu, v ktorej nie je žiadna nervózna babička v zástere, alebo prísny pohľad s okuliarmi na nose. Presne tak, ako to čakáte od miesta, ktoré má osloviť mladé páry a manželov. Ľudí, ktorí si pre symboliku svojej lásky vybrali Banskú Štiavnicu a túto atrakciu. Mladý personál ľudí s úsmevom na perách je najmä milý, prívetivý a všetko rád vysvetlí. Záujemcovia o uchovanie sľubu, či spečatenia lásky nemajú nič podobné a práve Banská Štiavnica to ponúka. Zaujímavý nápad, ktorý môže prilákať pozornosť konkrétnej skupiny čerstvo zamilovaných, snúbencov a tých, pre ktorých osobný vzťah znamená veľa a zbierajú zážitky.

Banka Lásky, Banská Štiavnica

Foto z Banskej Štiavnice © TG

Môže ísť o páry ale ani vôbec nemusí. Už len myšlienka je zaujímavá, čiže nápad zaujme aj tých, čo neprišli v páre, alebo sú vyslancami páru, ktorý tu chce niečo zanechať. Ide o obohatenie už súčasnej ponuky cestovného ruchu, tak si hovoríme, prečo nie? Viac sa o atrakcii dočítate na www.bankalasky.sk, alebo na www.zn.sk. Miesto sa nachádza pod Trojičným námestím, ktoré je jedno z najznámejších miest Banskej Štiavnice.

Banská Štiavnica pritom už ponúka viacero ďalších možností pre turistov. Širšie okolie je významné banskou históriou a architektúrou technických, sakrálnych a mestských stavieb vrátane banských obydlí. Múzeá, kalvária, miestny hrad a sprístupnené bane sú len časťou ponuky. Zaujímavé sú prírodné lokality, no dôležité najmä podujatia. Slávny Živý šach vždy priláka „šachové kapacity“zo zahraničia, svetoznámy je Salamandrový sprievod. Banka lásky je ku všetkému, čo tu návštevník nájde naozaj len spríjemnením a spestrením ponuky. Dokonca tým získava síce marketingový, ale účinný prívlastok „najromantickejšie mesto“.