Menu

Kam za adrenalínom v USA: nebezpečné a atraktívne miesta

Nebezpečné miesta vás ohromujú úžasom, rýchla jazda Vás oslobodzuje, pohľad z vtáčej perspektívy Vám dáva krídla a zároveň ste vždy chceli spoznať USA? V tom prípade cestovanie do USA by ste bez pochyby mali spojiť so zážitkom, ktorý Vám poriadne zvýši adrenalín! Strach súperiaci s odvahou Vás prinúti vnímať len prítomný moment. Na chvíľu budete žiť pre daný okamih.  Zabudnete na nezaplatené účty a možno sa aj z plných pľúc poriadne vykričíte. Túžite zažiť tieto momenty? Pripravili sme pre Vás malú ukážku miest, kde si to poriadne nielen užijete, ale možno pokoríte aj samých seba!

Hojdačka USA

Zdroj: http://travel.nine.com.au

Prechádzka ponad Grand Canyon – Arizona

Začnime trošku ľahšie. Už len samotný pohľad na Grand Canyon Vám zvýši tlkot srdca, ktorého bude sprevádzať zvuk vetra tancujúceho vo veľkej priepasti. Ak nemáte hypsofóbiu, nevynechajte Skywalk. Ide o chodník v tvare podkovy, ktorý poskytuje naozaj adrenalínový pohľad na kaňon cez jeho presklenenú podlahu. Máte pocit ako by ste levitovali 1220 metrov nad kaňonom.

Plavba okolo vodopádov – na hranici medzi Kanadou a Spojenými štátmi

Ešte tu máme jeden ľahší adrenalín a to priamo v objatí padajúcej vody. Niagary sú priam umeleckým dielom prírody a dokazujú návštevníkom silu našej planéty. Pokiaľ Niagarské vodopády nezažijete na vlastnej koži, nebudete si vedieť predstaviť aký rachot dokáže urobiť množstvo padajúcej vody. Keď sa už rozhodnete pre návštevu vodopádov, máte hneď niekoľko možností ako ich prebádať. Najväčším zážitkom je bezpochyby plavba na lodi. Čím viac sa k nim približujete, hluk narastá, až nepočujete vlastného slova a veľmi dobre pochopíte že pršiplášť, ktorý ste obdržali pred vstupom na loď, nie je len imidžový doplnok, ale nevyhnutná vec, ktorá Vás udrží v suchu. Určite si pozrite vodopády aj z kanadskej strany. Na vstup Vám bude postačujúce aj povolenie ESTA.

Jazda na veži vo Vegas – Nevada

Vo Vegas si príde každý na svoje a adrenalín tu samozrejme nesmie absentovať. Práve naopak, máte možnosť si vybrať medzi hneď niekoľkými atrakciami, ktoré Vám spôsobia husiu kožu a možno sa Vám zatočí aj hlava. Najznámejšia je veža Atmosphere, ktorá na svojom vrchole neposkytuje len výhľad na mesto, ale máte možnosť si skočiť na lane, alebo nasadnúť na X-Scream. X-Scream je zábavná atrakcia – vláčik, v ktorom sedíte a zo strachom v očiach pozeráte na svet pod vami, rozbehne sa a tesne pred koncom koľají sa zastaví.

Jazda na horskej dráhe v Six Flags – New Jersey

Ak ste vždy túžili nasadnúť na húsenkovú dráhu aká bola v známom seriáli Krok za krokom, tak sa potom určite vydajte do Six Flags. Ide o zábavný park, ktorý priam prekypuje horskými dráhami, rôznymi atrakciami a kolotočmi. Deň pred návštevou sa radšej veľmi neprejedajte, dodržujte hlasový kľud, aby ste si na druhý deň mohli užiťjazdu a vykričať sa do sýtosti.

Potápanie sa so žralokmi – Florida

Ak patríte medzi nadšencov potápania, delfíny, raje či koraly Vám už nestačia, zamierte do akvária v Tampa Bay, kde si môžete zaplávať so žralokmi. Akvárium patri medzi tie najkrajšie v krajine a je dokonalou replikou koralových útesov Florida Keys. Nebudú chýbať ani obrovské korytnačky. Nasaďte plutvy a spoznajte krasu dravých predátorov.

Top Gun v San Diegu – Kalifornia

Milovníci najmä menších lietadiel, ktorých fascinuje pohľad z vtačej perspektívy by mali zavítať do San Diega, kde sa možno aspoň na chvíľu budú cítiť ako Tom Cruise vo filme Top Gun. Okrem neopakovateľného zážitku sa Vám naskytnú nádherné výhľady na San Diego a pozor nebudú chýbať ani akrobacie.  Zážitok je mnohokrát detským splneným snom dnes už dospelých mužov.

Ak ste sa dočítali až na koniec článku, patríte medzi tých odvážnych, ktorí idú ruka v ruke s adrenalínom a strach je len pocitom, ktorý chcete pokoriť. Zabezpečte si Esta Visa do USA a môžete sa vydať za americkým dobrodružstvom!