Menu

Pláž v letovisku Caleta de Fuste na ostrove Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura patrí medzi tie veľmi slabo propagované. Napriek tomu je o to zaujímavejšie, ak tento neznámy ostrov zo súostrovia Kanárske ostrovy, objavujete sami na vlastnú päsť. Letovisko Caleta de Fuste leží na východe ostrova pár minút od letiska, no napriek tomu nie je ruchom lietadiel veľmi poznačené. Turistom ponúka dostatok obchodov, kaviarní, reštaurácií, ihrísk, zábavy a samozrejme aj služieb rôzneho druhu. Ak však mierime na ostrov, je to aj preto, že sa máme záujem kúpať v mori.

Pláž v Caleta de Fuste

Atlantický oceán je síce chladnejší, ale zátoky ako tá v Caleta de Fuste, nemiešajú tak veľmi vodu a dokážu ju o niečo lepšie zohriať vďaka Slnku.

Pláž v Caleta de Fuste

Pláž je tu z jemného piesku. Veľmi rozľahlá a udržiavaná. Ležadlá a slnečníky sú samozrejme za poplatok, keďže žiaden hotel na pláži nevlastní svoju časť a je to tak verejná pláž. Priamo na pláži sa nenachádza veľa možností na nákup potravín a stravovanie, no pár stánkov a miest tu naozaj je. Nachádzajú sa tu toalety a detské ihrisko s preliezkami. Na pláži je zakázaný rybolov a akýkoľvek lov krabov a podobne. Má to tak byť len miesto pre oddych, kúpanie a plážové športy.

Fotografia v článku je robená zo severu. Prístupná drevom podkladaná promenáda smeruje od majáku a kotviska člnov a jácht popri niekoľkých hoteloch až priamo k veľkému oblúku v ktorom je pláž umiestnená. Z južnej strany je viac voľnej plochy nezastavanej hotelmi, tvorená širokou dláždenou promenádou. Na nej môžete objavovať staré historické stavby, respektíve ruiny, ale aj bunkre z II. svetovej vojny.