Menu

Okolie Malého Dunaja má aj škaredé miesta, vďaka človeku

Hovoriť o škaredých miestach v prírode môžeme azda len v súvislosti s činnosťou človeka. V blízkosti Slovnaftu v Bratislave sa brehy Malého Dunaja a menších ramien, či potokov, ktoré doň vchádzajú, nájdete všeličo. Brehy, ktoré si miestni záhradkári v blízkych záhradkárskych kolóniách čistili už nejeden krát, dnes vyzerajú tak ako na fotografii. Náhodní cestovatelia, turisti a cyklisti prechádzajúci po cyklochodníkoch, môžu krútiť hlavou. Z nepochopenia, ako si miestni ľudia špinia prírodu. Zaujímavosťou je však to, kto môže za tento neporiadok a hromadiace sa smeti.

Malý Dunaj, Slovnaft bordel odpadky a skládka

Obyvatelia venčiaci psov, ktorí vyrazia na prechádzku s limonádou, čokoládou, alebo horalkou, aj turisti prechádzajúci na bicykloch sú stále v malej miere oproti rybárom. Rybári, ktorí mieria do Malého Dunaja pravidelne, rovnako pravidelne odhadzujú neporiadok na miesta, ktoré sa im zdajú vhodné. Stačí ich pritom naozaj málo, pokojne dvaja či traja jednotlivci, ktorí pravidelne vyhodia igelitku s odpadom k vode.

Neustále hromadiaci odpad si skrátka nechcú vziať domov a tak sa dostáva tam, kde ho opäť nájdu záhradkári. Čoraz starší ľudia to však viac a viac vzdávajú. Ľahko tak nastane moment, keď samotní rybári, ako „hrdinovia“ tohto problému, vylovia svoj vlastný bordel z pred rokov skôr, ako živé ryby.