Menu

Navštívte Starý Smokovec. Zaujímavostí je tam až až

Leto nemusí byť len o dovolenkách pri mori. Stráviť skvelý víkend môžete aj tu na Slovensku, v obklopení nádhernej prírody. Pozrite sa napríklad na Starý Smokovec a jeho okolie. V ponuke má skvelú turistiku s nádhernými výhľadmi, ale aj iné aktivity, ktoré oceníte aj v nepriaznivom počasí.

Starý Smokovec

Turistika pre každého

Máte chuť na krátku a nenáročnú turistiku? Vyberte sa k vodopádu Skok, ktorý tečie po skale z výšky 25 metrov. Jednoduchú túru Mlynickou dolinou zvládnete v pohode do dvoch hodín. Od pásma kosodreviny sa dočkáte krásnych výhľadov na oboch stranách. Po výstupe nad vodopád môžete buď vrátiť naspäť, alebo pokračovať až k Štrbskému plesu. To je už ale na dlhšie. Prechádzka k vodopádu Skok je vhodná aj pre malé deti.

Vodopády kaskády vysoké tatry PR článok

Povinným výletom pre každého milovníka prírody a turistiky je aj trasa k Studenovodským vodopádom, ktorá je vhodná aj pre turistov – začiatočníkov. Už z diaľky budete počuť hučanie vody, a tým sa aj viac tešiť na vodopád. Stačí jeden pohľad a hneď zabudnete na prípadnú únavu. Ak sa budete nachádzať niekde v blízkosti, určite ich neobíďte.

Ten, kto má rád hory, si určite zamiluje 5 spišských plies, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške 2015 m, spolu s čarovnou Téryho chatou. Jednoducho sa tu môžete vracať stále znova. Cesta hore nie je najjednoduchšia, no určite stojí za to.

Nechajte sa vtiahnuť do sveta ilúzie

Program si nájdete aj v nepriaznivom počasí. K zaujímavostiam v Starom Smokovci jednoznačne patrí Tricklandia, v ktorej si naplno užijete optické ilúzie. V priestoroch tejto galérie uvidíte námety slovenských rozprávok, ľudových povestí, ale aj obce či zámky Slovenska. Na ploche 500 m2 sa nachádza 15 trick-artových obrazov, antigravitačné miestnosti, rozšírenú realitu, ale aj najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe a mnoho iných zaujímavostí.