Menu

Nábrežie Dunaja pri Eurovea je vecou imidžu aj oddychu

Nábrežie Dunaja pri nákupnom centre Eurovea je miesto, ktoré za pekného počasia volia mnohí turisti, Bratislavčania, aj pocestní za oddychovú zónu. Aspoň bola by ňou, ak by z každého smeru neprúdil závan cigariet, keďže mnoho ľudí si oddych na zelenej tráve stále predstavuje s cigaretou v ruke. Pri odmyslení cigariet je však miesto naozaj pekným aj na pohľad vďaka udržiavanej tráve, často pokojnej vodnej hladine, ktorú občas brázdi loď. Ruch áut a ciest je ďaleko, v tejto časti je pokoj a nad nábrežím je hneď niekoľko kaviarní, ktoré svoje vonkajšie terasy majú práve tu. Občas je problematické nájsť voľné miesto, ktoré by umožnilo sadnúť si k drinku väčšej skupine. Inokedy je to o šťastí, či veľkom šťastí.

Eurovea nábrežie Dunaja

Počas leta 2014 bolo možné sledovať postupné rozoberanie slávneho starého mosta, ktorý onedlho má nahradiť most nový so schopnosťou niesť aj električkovú trať. Počas posledných rokov sa stáva posedenie v týchto miestach aj vecou imidžu. Sú to prevažne mladí a tí, ktorí majú peniaze a nemajú problém si vychutnávať miestnu atmosféru seberovných. Cena v miestnych podnikoch totiž dovolila vyfiltrovať klientelu skôr na majetných. Treba však dodať, že úroveň služieb a kvalita v miestnych podnikoch je na veľmi dobrej úrovni, čiže do určitej miery sa dá povedať o opodstatnenosti.

Vedeli ste?
V týchto miestach na brehu Dunaja stojí socha plavca s plávacím kolesom, ktorá vznikla ako súčasť viacerých sôch v nákupnom centre Eurovea. Ich autorom je sochár Colin Spofforth a vytvoril ich podľa knižky 6 Bielych myší, ktorú napísala jeho žena.

Foto: Tom