Menu

Maják Tostón Lighthouse na ostrove Fuerteventura a okolie

Majáky sú pre Slovákov neznámym pojmom. Hoci vieme čo znamená, predstaviť si môžeme len tie z obrázkov, alebo z vlastných dovoleniek. O živote v nich, o práci správcu majáka, alebo o technike v ňom máme len predstavu vďaka filmom. Na ostrove Fuerteventura, zo súostrovia Kanárske ostrovy, nájdete hneď niekoľko majákov. Ak sa tam vydáte na dovolenku, možno to bude hlavne ten v letovisku Morro Jable. Na severe však nájdete aj zaujímavý maják Tostón.

Fuerteventura a maják Tostos

V miestnom španielskom jazyku jeho názov znie Faro de Tostón. Jeho súčasťou je reštaurácia, ako to na dobrých miestach a dobrých majákoch býva. Jednoducho preto, že je miesto opodstatnene lákavé pre návštevníkov. Ak je more nepokojné, na tomto mieste je nepokojnejšie ešte viac. Možno práve preto tu postavili maják, keďže sa tu nachádza mimoriadne nebezpečné pobrežie pre plávajúce lode. Ostré kamene lákajú aj peších turistov, ktorí si chcú obzrieť toto miesto zblízka.

Fuerteventura a maják Tostos

Na okolí nájdete niekoľko miest, ktoré môžete navštíviť s fotoaparátom, alebo ešte lepšie, s plavkami. Viac na juh, zhruba 20 minút peši, alebo 5 minút peši na juh po ceste stále po pobreží, nájdete nádhernú pieskovú lagúnku a vedľa nej pláž na otvorené more. Ideálne miesto na kúpanie. Dokonca aj vtedy, ak pri majáku Tostón bolo rozbúrené more.