Menu

Klavír na medzinárodnom letisku na Malte. Zahráte si?

Fenomén v podobe voľne postavených klavírov niekde vonku, na ktorých si môže záujemca kedykoľvek zahrať, je vo svete už známy. Aj v Bratislave v historickom centre pri Hlavnom námestí majú jeden. Vo svete je tento originálny prvok pomerne bežný a inokedy prekvapí na nezvyčajnom mieste. Vedenie medzinárodného letiska na Malte ozvláštnilo svoj interiér umiestnením klavíra v blízkosti sedadiel čakajúcich na odlety. Pri čakaní na svoje lietadlo si tak môžu spríjemniť, aj pokaziť jednotlivci s odvahou.

Malta medzinárodné letisko, klavír

Na klavíri sa nachádza ceduľka s informáciou o tom, že hrať môže ktokoľvek, kto chce, no musí brať ohľad na ostatných. Ako to potom na tomto mieste vyzerá počas dvoch hodín čakania?

Sem tam príde niekto, kto vyskúša, či ide o skutočný klavír. Nepochybne sa nájde noho tých, ktorí na klavíri hrať vedia len pár tónov a tí si to aj vyskúšajú. Je to však najmä pocit zo všetkých uprených očí, ktorý veľmi nedovolí pokračovať. Pokojne sa však môže stať, že na dovolenku na Maltu dorazil niekto, kto drel v umeleckej škole o trochu viac a tak si sadne a zahrá skladbu, ktorá sa dá počúvať. Netradičné ozvučenie odletovej haly tak môže byť zároveň pekným zážitkom. V našom prípade sa objavili hneď dvaja skúsení hráči za sebou z rôznych krajín a z rôznych letov v rovnako mladom veku. Oboch presvedčili do hry priatelia, ktorí o ich talente vedeli. Takou malou hrdosťou mohlo byť aj pre ostatných Slovákov to, že jeden z talentovaných hráčov z dvojice pochádzal zo Slovenska.

To, že hlásenie o výzve pre konkrétnych cestujúcich nebolo pre hru vôbec počuť, je už vedľajšie.