Menu

Bibione je jedno z najnavštevovanejších letovísk Talianska

Kam mieria Slováci ak mieria do Talianska? Leteckou dopravou je to do Milána, do Ríma, na Sicíliu, vlastným autom za krásou prírody je to do Toskánska a do Álp. Ak však smerujete vlastnou dopravou, alebo autobusom za morom, tak najčastejšie ide o Bibione, Rimini, Eraclea Mare a Caorle. Miesta, ktoré nie sú veľmi vzdialené ani od Benátok, no ak prichádzate len za morom a oddychom s rodinou, Bibione ponúka všetko to, čo potrebujete pre nenáročnú a lacnú dovolenku. Dá sa tomu tak povedať vďaka veľmi širokej piesočnatej pláži a miestnym podmienkam pre podnikateľov, možnostiam turistov, ktorí prichádzajú len na otočku a aj vďaka starostlivosti mesta o celé okolie.

Bibione

Pre návštevníkov pláže je toho k dispozícií viac
Mimo pláž, pozvoľný vstup do možno nie vždy celkom čistého mora bez rias, a nákupné možnosti, kaviarne a reštaurácie sa tu nachádzajú aj možnosti ako verejné bezplatné toalety, sprchy, prezliekarne, možnosti oddychu pre deti, lavičky a miestna promenáda, ktorá oddeľuje hotely od pláže. Pre rodiny s deťmi je vyhovujúce nejedno ihrisko so šmykľavkami, pieskom, preliezačkami. Sem tam sa nájde nejaký stánok ponúkajúci zmrzlinu, nápoje a po pláži chodia aj predajcovia rôznych vecí, šarkanov, boxy so zmrzlinou a podobne. Bibione je o pohode, najmä pre tých, čo nie sú nároční.

Turizmus
Všetky hotely, ktoré tu vznikli, vyrástli v priebehu posledných 30 rokov. Pláž dlhá 8 kilometrov a vďaka nižším cenám miesto zaujalo najmä Čechov, Slovákov a Poliakov, ktorí sem vo veľkom prichádzajú a tak sa nedivte, ak neustále počujete slovenčinu. Po slovensky často nemáte žiaden problém dohovoriť sa. Veľkým konkurentom Talianska v tejto oblasti je Chorvátsko, ktoré vychádza finančne aj časovo približne rovnako.

Vedeli ste?
Bibione nie je mesto, len letovisko, ktorí je súčasťou mesta San Michele al Tagliamento a Tagliamento je rieka, ktorá pri Bibione ústí.

Foto: Tom