Menu

V Banskej Štiavnici majú zaujímavú Botanickú záhradu

V Banskej Štiavnici môžete obdivovať starý aj nový hrad, kostoly, banské múzeum, Námestie Sv. Trojice, no ak hľadáte miesto, kam sa môžete vydať niekoľko krát za deň a má pôsobiť vďaka pokoju a relaxu v ňom ako pohladenie duše, bude to určite toto. Botanická záhrada nachádzajúca sa pri historickej budove a pamiatky Strednej priemyselnej školy chemickej je miestom v ktorom si môžete odpočinúť na lavičkách a pozrieť si vzácne dreviny. Vzácne určite preto, že na Slovensku je ojedinelé vidieť mnohé z nich, ba ešte aj nepoznačené našim počasím.

Botanická záhrada v Banskej Štiavnici

Miestne dreviny sú listnaté aj ihličnaté, kríky aj mohutné stromy, o ktorých ste ani netušili, že by mohli na Slovensku vyrásť a dosiahnuť až takéto rozmery. Zaujať môže turecká lieska, drobné kríky, špeciálne slivky, smrek obyčajný reťazový, ktorého konáre sa zvláštne spúšťajú nadol. Najväčším prekvapením je však niekoľko mohutných cédrovcov zo Severnej Ameriky, ktoré svojim červeným mäkkým povrchom kmeňa pútajú pozornosť a dodávaj pocit, ako keby ste ani neboli na Slovensku.

Botanická záhrada v Banskej Štiavnici

Hodnotenie
  • Cena vstupného (bezplatné)
  • Udržiavaný technický stav
  • Rozloha
  • Spoločenská hodnota
4.6

Súhrn

Pekné a tiché miesto, ideálne na relax. Kým centrum je plné turistov, tu je pokoj. Park je pokojný. Vstup nie je povolený psom a neželaná je aj konzumácia. Napriek tomu si sem chodia porozprávať sa, zjesť chlebík a vyvenčiť psov prevažne miestni. Dreviny sú však veľmi pekné, zdravé a udržiavané .