Menu

Ako sa správne zbaliť na dovolenku a nezblázniť sa?

Stojíte pred otvoreným kufrom a premýšľate, čo si zabaliť na vysnívanú dovolenku k moru. Uvažujete nad tým, koľko párov topánok si vziať, či sa budú hodiť tie krásne nové lodičky na podpätku, či si pribaliť aspoň dva páry žabiek pre prípad, že by sa jedny stratili… Do toho vám ešte drahá polovička vysvetľuje, že nejdete na módnu prehliadku a staré sandále vám úplne postačia.

Balenie dovolenka

Klasická dámska situácia. Ako ju vyriešiť a pri tom sa nezblázniť?

Máme pre vás malého sprievodcu balením sa na dovolenku, s ktorým bude toto nutné zlo cestovania oveľa jednoduchšie.

Nech idete kamkoľvek…

Vždy je dobré baliť sa s rozvahou a pri každom kúsku oblečenia, ktoré si chcete zbaliť, sa zamyslieť nad tým, či ho skutočne na ten týždeň dovolenky budete potrebovať.  Praktické je vziať si zo všetkého trochu. Pekné šaty, kraťasy, svetlé i tmavé tričko, na večer ľahký letný svetrík, plavky,…

Kým sa všetko v kufri zase nahromadí, opäť pri každom kuse zvážte, či je skutočne nutné mať ho so sebou. Nezabudnite si tiež vziať jednu väčšiu praktickú tašku cez rameno, ktorú využijete na pláž aj na nákupy.

Ach, tie topánky

Dámska obuv na dovolenku býva pri balení jedným z kameňov úrazu. Mnohé ženy ju prirovnávajú aj k Sofiinej voľbe. Aké topánky si vziať?

obuv na pláž žabky

Obuv na rozdiel od oblečenia zaberie v kufroch viac miesta, takže by ste mali pri balení triezvo uvažovať. Na klasickú letnú dovolenku bohato postačia tri páry topánok. Jedny pohodlné plátenné na dlhšie vychádzky, jednu kvalitnú plážovú obuv, ktorá sa na horúcom piesku hneď nerozpadne, napríklad kvalitné dámske žabky.

V batožine by vám nemali chýbať ani otvorená slušnejšia obuv, ideálna na večernú zábavu. Radšej sa však vyhnite ihličkovým podpätkom, ktoré na pláži nevyužijete. Obuť si ich akurát tak môžete na večernú párty alebo posedenie pri bare.