Menu

Amsterdam milujú domáci aj cudzinci: Nechajte sa zlákať aj vy

Hoci Amsterdam neoplýva významnými historickými pamiatkami tak, ako je tomu v Ríme, Paríži či Barcelone, aj tak patrí k najnavštevovanejším európskym metropolám. Niet sa čomu čudovať. Mesto má bohatú históriu, množstvo múzeí aj krásne výhľady na malebné domčeky, ktoré lemujú vodné kanály. Návštevníkov priťahuje svojou kozmopolitnou atmosférou, často s nádychom niečoho exotického, čo sa inde netoleruje.

Amsterdam Holandsko

Do Amsterdamu z Viedne

Do Amsterdamu sa dostanete lietadlom aj z obľúbenej rakúskej metropoly. Výhodou je, že do Viedne premáva pravidelná linka Bratislava – letisko Schwechat. Slovak Lines má pre svojich klientov aj vyhradené parkovisko v Bratislave. Takže tam auto môžete pokojne nechať a už si len užívať výlet.

Umenie svetových velikánov

Diela veľkých majstrov nájdete v Rijksmuseum, v ktorom sa nachádza viac ako 8000 diel, ktoré jednoducho musíte vidieť. Pri prehliadke najväčšieho amsterdamského múzea uvidíte viac ako 800 rokov holandskej a svetovej histórie a určite nesmiete obísť diela Rebrandta či Van Gogha. So zbierkou diel Matissa, Picassa i Warhola sa pýši zase obľúbené múzeum Stedelijk.

Amsterdam Holandsko

Mesto parkov

Amsterdam je okrem iného aj mestom parkov. V nich domáci usporadúvajú pikniky aj rodinné oslavy. Vo Vondelparku sa môžete pri oddychu nechať unášať koncertnými a divadelnými vystúpeniami pod šírym nebom. Pre tých, čo sa radi prechádzajú, korčuľujú alebo majú radi pikniky s priateľmi, je zase tým správnym miestom Westerpark.

Amsterdam Holandsko

Dom Anny Frankovej

Jedným z najznámejších miest v Amsterdame je dom, ktorý nájdete na adrese Prinsengracht 263 a v ktorom sa počas druhej svetovej vojny dva roky ukrývala Anna Franková so svojou rodinou. Teraz sa tam nachádza múzeum s expozíciou o prenasledovaní Židov počas vojny. V múzeu nájdete historické dokumenty, fotografie aj predmety, ktoré objasňujú dané udalosti. Rovnako je tam aj originál Anninho denníka, ktorý sa po publikovaní stal svetovým bestsellerom.

Foto: Pixabay